Pielgrzymka do Trzebnicy

Informacje o warunkach uczestnictwa i plan pielgrzymki
W dniu 17 października planowana jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem w Katedrze wrocławskiej o godzinie 6.00. Uczestniczyć w nim będą pielgrzymi jednej, wyznaczonej grupy. Pielgrzymi pozostałych grup uformują kolumnę na ul. Świętokrzyskiej od Katedry do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Kolumna wyruszy około godz. 6:15.

Formularz zapisowy: http://bit.ly/PielgrzykaDoTrzebnicy2020Zapisy

PROGRAM PIELGRZYMKI DO TRZEBNICY

● 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki
● postój I – most na Widawie – Krzyżanowice
● postój II – Malin
● postój III – Wysoki Kościół i Brochocin. UWAGA – na tym postoju pielgrzymka zostanie podzielona na dwa nurty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Szczegóły zostaną podane przed pielgrzymką w internecie na www.pielgrzymka.pl
● ok. 16.00 – wejście do Trzebnicy
● 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
● Powrót z Trzebnicy: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS – autobusy będą podstawione na parkingu przy ołtarzu polowym. Bilety do kupienia u kierowcy.*
*(organizator nie gwarantuje miejsc dla wszystkich pielgrzymów, dlatego może zajść konieczność znalezienia transportu we własnym zakresie)

Warunki uczestnictwa w pielgrzymce w związku z ograniczeniami epidemicznymi Covid 19’
● Aby wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce należy: zapisać się do danej grupy pielgrzymkowej przez formularz oraz podpisać regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia.
● Pielgrzym, po zapisaniu się do danej grupy, nie może przemieszczać się między grupami.
● Na trasie zwiększona zostanie odległość między grupami.
● Każdy uczestnik pielgrzymki obowiązkowo musi mieć zasłonięte usta i nos podczas przejścia przez Wrocław i mijane po drodze miejscowości.
● W razie dodatkowych pytań można pisać na adres pielgrzymka@pielgrzymka.pl
● W związku z panującą pandemią, jeżeli w terminie pielgrzymki powiat trzebnicki będzie znajdował się w czerwonej strefie zagrożenia coronawirusem, pielgrzymka zostanie odwołana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *